Geoterminio šildymo kainos

Geoterminis šildymas kaina

Geoterminis šildymas Lietuvoje vis populiarėja. Tokios sistemos aprūpina  erdves šiluma, iki norimos temperatūros šildo vandenį. Tiesa, geoterminis šildymas iš pradžių pareikalauja nemažos investicijos. Prieš savo namuose ar gamykloje montuojant geoterminio šildymo siurblius ir katilus, žmonėms svarbu įvertinti tokius įrenginius ir darbą. Tad, bene pagrindinis klausimas: kiek kainuoja geoterminis šildymas ir jo įrengimas?

Vienos numatytos geoterminio šildymo kainos – nėra, tačiau galima išskirti pagrindines tendencijas, kurios geoterminio šildymo sistemos kainuoja mažiau, o kurių kaina yra didesnė. Bene pigiausias ir mažiausiai išlaidų reikalaujantis šildymo būdas – oras-oras sistema. Siurblys šilumą ima iš oro, tad nereikalingas daug kainuojantis geoterminis gręžinys. Tarpinis variantas yra oras-vanduo sistema. Pagal kainą pačiu brangiausiu geoterminiu šildymu galima laikyti vanduo-vanduo sistemas. Jų kaina išauga, kadangi reikalinga sudėtinga geoterminių gręžinių sistema, vamzdynai ir papildomai iškasti vandens telkiniai.

Kompensacija šildantis svarbi visiems Vilniaus, Kauno, Klaipėdos bei kitų miestų gyventojams, todėl įvertinus situaciją verta investuoti į pradžioje daug kainuojančią geoterminio šildymo sistemą. Bet kuriuo atveju, ji anksčiau ar vėliau tikrai atsipirks.