Šildymo sistemos

Šildymo sistemos

Šildymo sistemos įsirengimas – atsakingas žingsnis. Nuspręsti, kokią sistemą namuose įsirengti, reikėtų prieš tai įvertinus, kaip savo būstą šildysite ir ruošite jame karštą vandenį. Dabar prekyboje yra nemažai šildymo sistemų įvairiomis kainomis, taigi rasti tiek vasaroms, tiek šaltoms žiemoms racionaliausią variantą nėra taip lengva. Kai kuriais atvejais žvarbią rudens dieną viena sistema gali šildyti namus be priekaištų, tačiau atėjus karštajam metų laikui jos funkcionalumas visiškai nepasiteisins. Žinoma, mažiau vargo ir abejonių turi tie žmonės, kurių namuose įrengtas centrinis šildymas. Tačiau vamzdžiais šiluma vienodai parenka dažniausiai daugiabučių namų gyventojams, o nuosavų namų savininkai dažniausiai turi galvoti apie kitas šildymo sistemas. Populiariausios iš jų šiuo metu yra kieto kuro katilai arba geoterminis šildymas. Kai kuriais atvejais rekomenduojama rinktis kombinuotas šildymo sistemas. Dabar prekyboje galima rasti pačių įvairiausių šildymo sistemų, su kuriomis ne tik greitai ir kokybiškai paruošite namuose karštą vandenį, apšildysite pagrindines ar labiau nutolusias patalpas, bet ir sutaupysite.

Kieto kuro katilai ir geoterminis šildymas – dviejų šildymo sistemų kombinacija

Jei turite sodybą kur nors atokiau miesto, bene palankiausias šildymo būdas – kombinuoti katilai. Tokiose vietose dujiniu šildymu pasirūpinti paprastai būna sunku, o štai šildytis malkomis – daug paprasčiau. Tiesa šio ekologiško kuro pasirūpinimas ir sandėliavimas reikalauja nemažai darbo, taigi norintiems sutaupyti laiko ir pinigų vertėtų rinktis kombinuotą kieto kuro ir geoterminio šildymo variantą. Tokių katilų projektavimas – visiškai nesudėtingas, o paprasta priežiūra leis pamiršti, ką reiškia ilgas ir varginantis pečių valymas.

Turbūt nėra žmogaus, kuriam nerūpėtų sutaupyti. O kai kalba pakrypsta apie namų šildymą ar karšto vandens ruošimą pinigų tema tampa dar aktualesnė. Tokiais atvejais rekomenduojamas šilumos siurblio montavimas. Kiekvienas toks įgyvendintas projektas padeda sutaupyti net iki 3 kartų daugiau šilumos energijos ir, žinoma, pinigų (be to, skaičius gali dar daugiau išaugti, priklausomai nuo pastato dydžio).

Jei jūsų šilumos sistemos pasirinkimas – granulinis katilas, didesniam jo našumui rekomenduojama akumuliacinė talpa. Ji kaupia šilumos perteklių ir jį gali atiduoti tada, kai reikia. Paprastas sistemos reguliavimas užtikrina minimalią katilo priežiūrą, o automatinis šildymo balansavimas suteikia galimybę palikti namus šildomus net tada, kai jūs išvykstate. Sistema visiškai saugi ir jūs po išvykų grįšite į šiltus namus.

Taigi, kiekvienu individualiu atveju įvertinkite savo būstą, šilumos ar karšto vandens poreikį ir pagal tai rinkitės šilumos sistemas jums priimtina kaina.