Šilumos siurbliai oras-vanduo

Šilumos siurbliai oras vanduo

Šilumos siurbliai oras-vanduo dabar yra vieni dažniausiai pasirenkamų šildymo sistemų. Paprastas valdymas, priežiūra bei mažesnės šildymo sąskaitos, – tokie privalumai dažniausiai įvardijami žmonių, jau išbandžiusių šiuos siurblius, atsiliepimuose. Šilumą imdami arba iš oro, arba iš geoterminio vandens, tokie šilumos siurbliai padeda sutaupyti nemažai pinigų. Žinoma, šilumos siurblių oras-vanduo įrengimas iš pradžių reikalauja tam tikros investicijos, tačiau nauda atsipirks jau po kelerių metų.

Dabar prekyboje yra daugybė šilumos siurblių oras-vanduo rūšių. Iš žemės gelmių ar oro šilumos energiją ima „Mitsubishi“, „Samsung“, „Rotex“ bei kitų sistemų įrenginiai. Visi jie veikia moderniu automatizuotu principu, todėl žmogaus įsikišimas į sistemos darbą – visiškai minimalus.

Kaip ir daugeliui geoterminio šildymo sistemų, šilumos siurbliams oras-vanduo nereikalingas joks kuras. Taigi, sutaupoma, nes nereikia išleisti nemažai pinigų malkoms, anglims ar kitos rūšies kurui. Katilinėje nereikės nuolat palaikyti švaros, nes toks šildymas ateina iš žemės arba oro ir yra automatizuotas. Šie šilumos siurbliai skirti sušildyti vandenį gyvenamose patalpose, dirbtuvėse, gamyklose, jais taip pat patogu šildytis, jei namuose įrengtas radiatorinis ar grindinis šildymas. Sistema ypač pasiteisina šiltuoju metų laiku: kai už lango saulė sušildo orą, o dirvožemis įkaitinamas saulės spindulių, sudaromos palankios sąlygos veikti šilumos siurbliui.

Pagal kainą, šilumos siurbliai oras-vanduo nėra patys brangiausi. Jų įrengimo kaina priklauso nuo daug ko, tačiau visuomet atitinka kokybę bei teikiamą naudą. Tik geriausi atsiliepimai ir didžiuosiuose Lietuvos miestuose (Vilnius, Kaunas, Klaipėda) parduodami šilumos siurbliai oras-vanduo.