Šilumos siurbliai

Šilumos siurbliai

Vienu ekologiškiausių ir efektyviausiai veikiančių šildymo būdų dabar laikomas geoterminis šildymas. Tiesiai iš žemės, vandens arba oro paimama šilumos energija aprūpinti šiluma gali net ir didžiausius pastatus, o esant reikalui juose vandenį pašildo iki norimos temperatūros. Tiesa, geoterminio šildymo įrengimas neatsiejamas nuo itin svarbaus to elemento – šilumos siurblio. Įvairių tipų šildymo siurbliai geoterminėje sistemoje atlieka bene svarbiausią darbą – automatizuoja šildymo procesą. Be to, šilumos siurblių efektyvumas kur kas didesnis negu kieto kuro ar dujinio šildymo įrenginių. Dabar gamintojai siūlo kelių rūšių geoterminio šildymo siurblius. Tai – oras-vanduo šilumos siurbliai ir žemė-vanduo siurbliai.

Šilumos siurbliai oras-vanduo

Dažniausiai pasirenkamas šilumos siurblių tipas yra iš oro ir vandens šilumos energiją pasisavinantis ir kaupiantis siurblys. Tokio tipo įrenginys ypač palengvina visą šildymo procesą. Šildyti pastatus tampa kur kas patogiau, nes šilumos siurbliai veikia automatiškai, pagal pačio žmogaus nustatytus parametrus. Taigi, asmenims belieka mėgautis komfortu. Negana to, užtikrinamas ir saugumas, mat kūrenantis malkomis, neprižiūrėta ugnis gali sukelti gaisrą. Įrengus automatiškai veikiančius šilumos siurblius, taupomas žmonių laikas ir pinigai. Tokio siurblio priežiūra – visiškai paprasta, o kartą įrengus sistemą, jos naujinti, remontuoti ir keisti nereikės dar ilgą laiką. Šilumos siurbliai oras-vanduo tinka naujai statomiems namams, kuriuose planuojama vandens šildymo sistema, tarkime radiatoriai ar vamzdynai po šildomomis grindimis. Tokių siurblių pagalba ne tik sušildysite patalpas ar grindis, bet ir pakaitinsite vandenį. Be to, daugelis jų, turi funkciją karštuoju metų laiku vėsinti patalpas ir valyti orą. Kaip byloja žmonių atsiliepimai, tokio tipo šilumos siurblių nauda didžiulė, o kaina – nėra beprotiška. Beje, ji ir atsiperka ne už ilgo. Su įvairių gamintojų šilumos siurbliais oras-vanduo kambariuose nesijaus nemalonus kvapas, drėgmė, todėl nesikaups ir pelėsis.

Žemė-vanduo šilumos siurblių įrengimas

Sumontuoti žemė-vanduo šilumos siurbliai naudoja iš žemės imamą šilumos energiją. Kaip žinia, grunte kiaurus metus yra palaikoma pastovi temperatūra. Nustatyta, kad net ir gūdžiausiomis žiemomis, kai žemę apgaubia didelis šaltis, tam tikrame dirvožemio lygyje, žemės temperatūra nenukrinta žemiau 5 laipsnių Celsijaus šilumos. Vadinasi, specialių siurblių pagalba iš grunto galima išgauti šilumos energiją ir ja apšildyti įvairius statinius. Taip pat, žemė-vanduo tipo šilumos siurbliams būdingas ilgaamžiškumas. Turbūt nerasime nei vieno neigiamo atsiliepimo, apie tai, kaip iš grunto energiją tiekiantis siurblys sugedo jau po pusmečio eksploatacijos. Jų įrengimas – kainuoja, tiesa, kartą sumokėti pinigai po kurio laiko atsiperka su kaupu, o žmogui nereikia jaudintis dėl siurblio gedimų ir daug kainuojančio remonto. Specialistai pažymi, kad žemė-vanduo tipo šilumos siurbliai reikalauja minimalios techninės priežiūros.

Šiuo metu įvairūs Lietuvos miestai (Vilnius, Klaipėda bei kiti) gali rinktis iš plataus šilumos siurblių gamintojų asortimento. Geoterminio šildymo sistemas siūlo tokie prekės ženklai: ROTEX, DAIKIN, NIBE, PANASONIC, DIMPLEX, VIESSMANN, MITSUBISHI šilumos siurbliai.